Yargıtay Evli Kadının “Senden Koca Olmaz” Lafını Boşanma Sebebi Sayınca Olanlar Oldu

Yargıtay 2. Hukuk Dairesi, bir ailenin boşanma davası için verdiği kararla dikkat çekti. Yargıtay, boşanmak isteyen kadının ‘Senden koca olmaz’ sözünü haklı boşanma sebebi olarak kabul etti. Tabii bu kararın ardından sosyal medya epey bi’ hareketlendi.

Evliliklerde aile bütünlüğünün korunması oldukça önemlidir bildiğiniz üzere. Bunu korumanın temel yollarından biri de evli çiftler arasındaki doğru iletişim şekli.

Aile birlikteliğini korurken çiftlerin birbirlerine söyleyecekleri sözler oldukça büyük önem taşıyor. Bunu yaşanan son olayla bir kez daha görmüş olduk.

Ankara’da bir adam anlaşamadığı eşinden boşanmak için Aile Mahkemesi’ne müracaat etti. Aile Mahkemesi; tarafları eşit kusurlu bularak çiftin boşanmaları yönünde karar verdi.

Mahkeme kararını kabul etmeyen kadın, durumu istinaf sürecine taşıdı. İstinaf mahkemesi, kadının suçlanan kusurunun kanıtlanamadığına hükmetti ve davayı reddetti. Bu kararın ardından, çift tekrar bir araya gelme kararı aldı. Ancak, aralarındaki çatışmaların şiddeti azalmadı, aksine devam etti.

2. Hukuk Dairesi emsal bir karara imza attı. Kocasının boşanmak istediği kadının eşine yönelik, “Sen kimsin, senden koca olmaz, seni erkek olarak yetiştirmemişler, sen bu kadar beceriksiz misin” dediği öne sürüldü

Yargıtay 2. Hukuk Dairesi, bölge adliye mahkemesinin yetersiz gerekçe ile davayı reddetmesinin doğru olmadığını belirterek temyiz edilen kararın bozulmasına karar verdi.

Yargıtay, verdiği kararında “senden koca olmaz” sözünün haklı boşanma sebebi olarak kabul edildiğini vurguladı.

Tabii bu haberlerin ardından sosyal medyada yaşanan hareketlilik bir kez daha arttı. ?

Sizin konu hakkındaki düşüncelerinizi de oldukça merak ediyoruz.

Buyurun yorumlara…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx