Optik illüzyonlu IQ testinde yer alan tüm “M” harflerini 8 saniye içerisinde bulabilecek misiniz?

Optik illüzyon testleri, gözlerimizi ve beynimizi aldatan görsel hileli bulmacalardır. Optik illüzyon testleri başlı başına zor olsa da bir grup harf içerisinde başka bir harfi aramak daha zordur. Çünkü harf grupları birbirine benzeyeceği, aynı boyut ve renkte olduğu için çok daha fazla karışması olasıdır.

Haber7.com ekibi olarak, gizli ögelerden hayvanlara kadar en iyi optik illüzyon testlerini sizler için derliyoruz. Bu optik illüzyonlar sayesinde bilişsel işlevlerinizi, beyin gücünüzü ve görsel becerilerinizi değerlendirebilirsiniz.

Optik illüzyon testleri ile dikkatinizi geliştirerek günlük hayatta ne kadar dikkatli olduğunuzu ortaya çıkarabilirsiniz. Görsel zekâ açısından zeki olan kişiler herhangi biri optik yanılsama görüntüsündeki gizli bilgileri diğer kişilere göre daha hızlı ve doğru fark edebilir.

Siz de bu optik yanılsama testi ile kendinizi test edebilir ve ne kadar hızlı test edebileceğinizi görmek için mücadeleye hazır mısınız?

TÜM M HARFLERİNİ 8 SANİYE İÇERİSİNDE BULABİLECEK MİSİN?Yukarıda yer alan resimde “n” harfleri arasında gizlenmiş “m” harfleri bulunuyor. Sizden istediğimiz 8 saniye içerisinde bu resimde yer alan tüm “m” harflerini bulmanız.

Bu optik illüzyon testi biraz zaman ve konsantrasyon gerektirebilir, ancak ararken eğleneceğiniz de bir gerçek.

Arkanıza yaslanın ve derin birkaç nefes alın. Gözlerinizi dinlendirin ve süreyi başlatıp yavaşça görüntüyü taramaya başlayın. Her satırda “m” harfini arayın ve hiçbir “m” harfini kaçırmadığınızdan emin olun.

Optik illüzyon testleri sizi yanıltmaması için resme farklı açılardan da bakmaya çalışın. Bazen bakış açısını değiştirmek gizli olan harfleri bulmanızı kolaylaştırabilir.

MÜCADELE DEVAM EDİYOR

Vazgeçmeyin! Tüm gizli “m” harflerini bulmak biraz zaman ve sabır gerektiriyor.

Optik illüzyon testinin cevabını aşağıya bırakacağız. Oradan kontrol edebilirsiniz. Tüm “m” harflerini bulabildiniz mi yoksa gözden kaçırdığınız olmuş mu, anlayabilirsiniz. Evet, süre bitiyor. Hazır mısınız cevabı görmeye?

İşte resimde yer alan “n” harfleri arasındaki tüm “m” harfleri;Peki, siz tüm “m” harflerini 8 saniye içerisinde bulabildiniz mi yoksa gözden kaçırdığınız oldu mu? Yorumlarda bizimle paylaşın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx