Yeniden Refah ipleri kopardı: Murat Kurum’un ismi bizimle paylaşılmadı, Emine Erdoğan önem veriyor diye bunun peşine düşüldü

Cumhur İttifakı ortağı Yeniden Refah Partisi’nden, AKP’ye ilişkin çok konuşulacak eleştiriler geldi. Halk TV canlı yayınına katılan Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Vekili Doğan Aydal, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Murat Kurum‘un isminin dahi kendileriyle paylaşılmadığını iddia etti. Aydal, “Erdoğan, Yeniden Refah’ı arka bahçesi gibi görmeye çalıştı. Ortada uzlaşma niyeti yoktu” dedi. “Murat Kurum isminde Emine Erdoğan’ın etkisi olduğunu düşünüyorum” iddiasında bulunan Aydal, “Cumhurbaşkanının eşi önem veriyor diye peşine düşüldü” dedi.

Türkiye’ 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlere odaklanırken siyasi partilerin büyükşehirlerde alacağı tavır da merak ediliyor. İttifak ve işbirliği tartışmaları devam ederken; Cumhur İttifakı cephesinde yeni bir gelişme yaşandı.

Halk TV canlı yayınına katılan Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Vekili Doğan Aydal, AKP ile ilgili çeşitli iddialar ortaya attı Aydal, Murat Kurum’un isminin dahi kendileriyle paylaşılmadığını öne sürdü.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre, Aydal, “Erdoğan, Yeniden Refah’ı arka bahçesi gibi görmeye çalıştı. Ortada uzlaşma niyeti yoktu” dedi. Aydal ayrıca, “Kanal İstanbul beka sorunumuzdur bizim. Bu sebep bile Murat Kurum’un İBB başkanı olmaması için yeterlidir” diye konuştu.

“Biz AKP’yi kazandırmak için var olan bir parti değiliz”

Aydal’ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

“Bizim bir partiye güç verişimizi ciddiye almadıklarını gördüm. Onların bizimle yaptığı toplantıları havanda su dövme toplantıları olduğunu fark ettik. Bizim tabanımız da onları istemiyor. AKP’li arkadaşlar diyorlar ki ‘bizi desteklemezseniz CHP kazanacak.’ Biz AKP’yi kazandırmak için var olan bir parti değiliz. Biz bir sebeple anlaşamayabiliriz. Öyle de gözüküyor. Bizimle İstanbul adaylarını da paylaşmadılar.”

“Bakanlığından aklınızda kalan 25 kuruşluk poşet”

“Murat Kurum isminde Emine Erdoğan’ın etkisi olduğunu düşünüyorum. Geçmişteki çalışmalarda bu poşet işlerinde vs. Kurum ile ilişkilerinin etkisidir bu. Murat Kurum beyefendiyle tanışıyorum, gayet beyefendi biri. Ama Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yaptığı döneminde aklınızda kalan poşetten başka bir şey var mı? 25 kuruşluk poşet… Onda bile mantık hatası var.

“Cumhurbaşkanının eşi önem veriyor diye peşine düşüldü”

“AKP aday bile bulamıyor”

“Şimdi AKP hiç olmadığı kadar sıkıntıda aday bile bulamıyor. Dikkatinizi çekmiştir en sıkıntılı şehirlerde bile eski adaylarını yeniden gösterdi. Bunlardan en dikkat çekenlerinden biri Kocaeli. Tahir Büyakın iki metro vadetmiş ikisi de yok. Temiz hava demiş her gün zehir suluyoruz. Temiz su vaad etmiş sular pis. Tramvay yapacağım demiş bir tanesi bile bitmemiş. Bütün bu olmazlar içinde bile aynı kişiyi aday yapıyorsa AKP çok çaresiz demektir. Ankara, İstanbul ve İzmir’i kaybedince de kendisini yenilmiş sayacak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx