Vereme faydalı. Vücutta biriken zehri yok ediyor. İşte şifa saçan ot

Zerdeçap otu, verem hastalığına iyi gelen ve vücuttaki toksinleri temizleyen şifalı bir bitkidir. Bu bitki, doğal gıdaları araştıran insanların ilgisini çekiyor.

Bu mucizevi bitkinin özellikleri şunlardır:

ZERDEÇAP NEDİR?

Zerdeçap, Doğu Hindistan’ın yerlisi olan zencefilgillerden bir bitkidir. Yaprakları sivri, çiçekleri sarıdır. Safrana benzeyen bir boya maddesi elde edilir. Baharat olarak tüketilir.

ZERDEÇAP YARARLARI

Sinir sistemini canlandırır. Vücuttaki zararlı maddeleri dışarı atar. İyileşme sürecini hızlandırır. Verem başta olmak üzere bazı hastalıklara iyi gelir.

ZERDEÇAP OTU NASIL TÜKETİLİR?

Zerdeçap, yemeklere sarı renk katmak için kullanılabilir.

Safran ve köri gibi baharatlarla birlikte zerdeçal da denenebilir. Zerdeçallı makarna ve pilav lezzetli örneklerdir.

Zerdeçallı yumurta, kahvaltıda tercih edilebilir.

Etlerin sosuna veya pişirirken baharat olarak zerdeçal eklenebilir. Zerdeçal, sebze yemeklerine hem renk hem de tat katar. Zerdeçalın karnabahar, kabak, brokoli ve Brüksel lahanası ile uyumu bilinir.

Hintliler, zerdeçalı yemeklerinde yağ ve karabiber ile birlikte kullanırlar. Bu şekilde de yapılabilir.

Bahar mevsiminde, çocuklara zerdeçallı süt vermek vücut dirençlerini artırabilir. Zerdeçallı süt, kanı temizler, ağrıları azaltır, vücudun mikroplarla savaşmasına yardımcı olur.

Zerdeçal, zencefil, tarçın ve bal ile birlikte harika bir kış içeceği yapılabilir. Zerdeçal ve limon çayı da soğuk algınlığı ve gribe karşı korunmaya yardımcı olur. Zerdeçal ve yoğurt, sağlıklı bir ara öğün oluşturur ve kan şekerini düzenler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx