Sağlık Bakanı Koca’dan Eris Varyantı Açıklaması: Toplu Aşılamalar Yeniden Başlayacak mı?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’de de görülen koronavirüsün Eris varyantına ilişkin yeni değerlendirmelerde bulundu. Vaka sayısının artttığını ancak hastaneye yatış oranının düşük olduğunu söyleyen Koca, toplu aşılama ve kapanma gibi tedbirlerin ise söz konusu olmadığını ifade etti. 

İşte detaylar ⬇️

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kabine Toplantısı’nın ardından Covid-19’un Eris varyantı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Koca, “Eris varyantına yönelik yeni bir tedbir gerekmiyor. Bunu en açık şekilde zaten ifade etmiştim. Hastalığı artık çok iyi tanıyoruz ve endişe edecek hiçbir durum yok” ifadelerini kullandı.

Koca son dönemde hasta sayısının arttığına ilişkin iddiaları kabul etti ve şöyle devam etti: ”Fakat hastaneye yatış oranları oldukça düşük. Ağır hastalık yapmıyor, hafif seyrediyor.”

‘Covid-19, nezle ve grip gibi bir üst solunum yolu enfeksiyonuna dönüşmüş durumda. Bu beklediğimiz bir seyirdi. Paniğe gerek yok.’

Sağlık Bakanı yeni kısıtlama ve kapanmaların olmayacağını da eklerken, toplu aşılamalarla ilgili bir soruyu da şöyle yanıtladı ⬇️

“Yeni bir aşı programımız yok. Yani toplu bir aşılama programına kesinlikle ihtiyaç yok.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx