Özellikle havlular için en iyi numara bu! Çamaşır makinesine 2 tane temiz tenis topu koymak sizi bu dertten kurtarıyor…

Yumuşatıcılar genellikle giysileri, çarşaf ve özellikle havluları yumuşak hale getirmek için kullanılır. Ancak bunlar içerdikleri kimyasallar nedeniyle sağlık açısından risk oluşturabilir, çünkü yumuşatıcılarda kullanılan formaldehit gibi bileşenler alerjiyi tetikleyebilir, mukoza zarlarını tahriş edebilir. Birçoğu kanserojen içeriklidir.

Özellikle havlular genellikle yumuşatıcı ile yıkanmamalıdır çünkü içerdikleri yüzey aktif maddeler elyaf yüzeyinde bir film oluşturur ve havlular zamanla emiciliğini kaybeder.

ÇAMAŞIR MAKİNESİNE ATILAN TENİS TOPU YUMUŞATICI YERİNE GEÇER

Tenis topları hareket ettikçe havlunun yüzeyini hafifçe ovalar ve iyice yoğurarak onu kabarık ve yumuşak hale getirir. Ayrıca topların kullanılmasıyla, çamaşırlara yapışan kirlerin çıkarılması daha kolay olduğundan, başlangıçta ihtiyaç duyulan deterjanın yarısına kadar tasarruf sağlanabileceği söyleniyor.

Toplar ayrıca yıkama veya kurutma işlemi sırasında giysilerin ve havanın makinelerde daha eşit şekilde dolaşmasını sağlar, bu da çamaşırların daha az kırışması ve daha hızlı kuruyabilmesi anlamına gelir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx