İşte Galatasaray’da Okan Buruk’un Oliveira’nın yerine istediği 8 numara! Ciddi bütçe ayrıldı

Galatasaray ara transfer dönemini erken açtı. Yaz döneminde özellikle 8 numaralı pozisyona istediği takviyeyi yapamayan Sarı-Kırmızılılar, Sergio Oliveira’yı satış listesine koyarken, Tanguy Ndombele’den de henüz beklediği performansı alamadı.

Bu gelişme üzerine bir süre önce kolları sıvayan Galatasaray Yönetimi, satış listesindeki Oliveira’nın yerine yabancı bir orta saha arayışına başladı. Teknik direktör Okan Buruk’la yapılan toplantıya göre yeni bir liste hazırlanırken, öncelik yaz döneminde de gündeme gelen, ancak sonuç alınamayan isimlere verildi.

BURUK’UN RAPORU HAZIR
Lazio’dan Vecino ile Wolves’tan eski Galatasaraylı Mario Lemina’yı isteyen Sarı- Kırmızılı kulübün gözüne kestirdiği önemli bir yıldız daha var. Yine yaz döneminde görüşülen, ancak işi bitirilemeyen Saul Niguez’i özellikle Okan hocanın ısrarla istediği öğrenildi. Atletico Madrid’in 28 yaşındaki solak futbolcusu, sadece 8 değil, 10 numaralı pozisyonda da görev yapabiliyor. Buruk, Niguez’in orta sahayla ön taraf arasındaki bağlantıyı kusursuz şekilde sağlayacağı görüşünde.

ATLETICO’DA İSTİKRAR YAKALADI

Bu sezon Atletico formasını düzenli olarak giyen İspanyol yıldız için Madrid Kulübünün ne yanıt vereceği merak konusu. Ancak sarı-kırmızılılar, Saul Niguez olmasa bile fiziksel açıdan hazır, maç temposu olan ve transfer edildiği gibi ilk 11’de 90 dakika görev yapabilecek bir orta saha transferini yapmaya kararlı.

Yönetim, bunun için ciddi bir bütçe ayırmış durumda. Listedeki isimlerle temasların önümüzdeki günlerde daha da sıklaşacağı ifade ediliyor.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx