Ferdi Kadıoğlu Almanya devinin radarında!

Borussia Dortmund’da Ramy Bensebaini’nin sol bekte istenen performansı gösteremediği ve Ferdi Kadıoğlu’nun sol bekteki sorunu çözebilecek bir isim olduğu kaydedildi. Milli oyuncunun ayrıca sağ bekte de oynayabilen bir futbolcu olduğu hatırlatıldı.

BONSERVİSİ 30 MİLYON

Borussia Dortmund için Ferdi Kadıoğlu transferindeki en büyük engel ise bonservis olarak gösterildi. Fenerbahçe’nin sözleşmesi 2026 yılına kadar devam eden 24 yaşındaki futbolcu için talebinin 30 milyon euro olduğu öne sürüldü. Bu rakamın Borussia Dortmund için oldukça yüksek bir bedel olduğu vurgulandı.

Borussia Dortmund’un bu nedenle Ferdi Kadıoğlu için ilk etapta ara transfer döneminde kiralık bir anlaşma düşünebileceği iddia edildi. Alman ekibinin, kiralık anlaşmaya satın alma maddesi ya da satın alma zorunluluğu da ekleyebileceği ifade edildi.

BÜTÇE AÇILMASI GEREKİYOR

Borussia Dortmund’un Ferdi Kadıoğlu’nu bonservisiyle kadrosuna katması için bütçe açması gerektiği altı çizildi. Alman ekibinde sözleşmesi sezon sonunda bitecek Thomas Meunier’in ayrılmasıyla transfer için gerekli bütçenin açılabileceği kaydedildi.

Öte yandan Ferdi Kadıoğlu ile Almanya’dan Borussia Dortmund dışında Bayern Münih’in de ilgilendiği öne sürüldü.
Fenerbahçe’de bu sezon 24 maçta süre bulan Ferdi Kadıoğlu, 2 gol attı ve 3 asist yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx