Zelenskiy: Rusya ‘vaatlerini yerine getirmemenin’ yollarını buluyor

Ukrayna Devlet Lideri Vladimir Zelenskiy, bugün Rus ordusu tarafından Ukrayna’nın Odessa Limanı’na düzenlenen taarruz hakkında yaptığı açıklamada, Rusya’nın Tahıl Sevkiyatı Muahedesi’ni ihlal ettiğini bildirerek, “Rusya ‘vaatlerini yerine getirmemenin’ yollarını buluyor” dedi.

Ukrayna Devlet Lideri Vladimir Zelenskiy, Rusya ile dün imzalanan Tahıl Sevkiyatı Anlaşması’nın akabinde Rus ordusu tarafından Ukrayna’nın Odessa Limanı’na düzenlenen akın hakkında açıklamada bulundu.

Devlet Lideri Zelenskiy yaptığı açıklamada, “Bu yalnızca bir şeyi kanıtlıyor; Rusya ne söylerse söylesin, ne vaat ederse etsin, bunu uygulamamanın yollarını bulacaktır” dedi.

“RUSYA SİSTEMATİK OLARAK BESİN KRİZİ OLUŞTURUYOR”

Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi Lideri Andriy Yermak ise yaptığı açıklamada, “Ruslar sistematik olarak besin krizi oluşturuyor ve insanları mağdur etmek için her şeyi yapıyor. Kıtlık terörü devam ediyor. Dünya harekete geçmeli” dedi.

Yermak ayrıyeten açıklamasında, “Gıda güvenliğini garantiye almanın iki yolu var, bunlar Rusya’ya karşı tesirli yaptırımlar ve Ukrayna için daha fazla silah gönderilmesi” kelamlarını kullandı.

Ukrayna Güney Harekat Komutanlığı tarafından bugün yapılan açıklamada, “Düşman Kalibr seyir füzeleri ile Odessa deniz ticaret limanına saldırdı. Füzelerde 2’si hava savunma sistemleri tarafından düşürüldü, 2’si limanın altyapısına isabet etti” tabirleri kullanılmıştı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*