WhatsApp Bu Bireylere Karşı Çok Şaşıracağınız Özelliği Getirdi! Artık Susturabileceksiniz

Sosyal iletileşme ve konuşma uygulaması WhatsApp yayınladığı güncellemeler sayesinde kullanıcıların daha âlâ bir tecrübe kazanmasını sağlıyor. Meta bünyesinde çalışmalarına devam eden WhatsApp, küme sohbetleri içerisinde yeni bir özelliği açıkladı. Yayınlanan güncelleme ile birlikte artık küme konuşmalarında bulunan sadece belirlş beşerler sessize alınabilecek.

WHATSAPP’IN YENİ SUSTURMA ÖZELLİĞİ

WhatsApp, kullanıcıların küme sohbetinin bir kesimi olan belli şahısları susturmasına yahut ileti atmasına müsaade veren bir güncelleme yayınladı.

Bu özellik çok talep edildi ve Meta WhatsApp Lideri William Cathcart tarafından açıklandı. Yapılan açıklamayı Twitter üzerinden paylaştı, bu sayede kullanıcılar artık küme görüşmeleri esnasında mikrofonlarını kapatmayı unutan yahut kazara açan bir kümedeki iştirakçilerin sesini manuel olarak kapatabiliyor. Öteki bir deyişle, sohbet uygulamasının arama özelliğinde düzgün bir hayat kalitesi değişikliği. Bilhassa, bireyleri sessize alma yeteneği, sırf talep edene değil herkese sunulacak.

BELİRLENEN BİREYLER SUSTURULABİLECEK

WhatsApp, artık sesli görüşmeler esnasında spesifik kişleri sessize almanıza imkan sağlayacak. Bu özellik hem sesli küme görüşmeleri hem de küme görüntü görüşmelerinde kullanılabilecek.

Ayrıca güncelleme ile kullanıcılar, sesli görüşmeler sırasında spesifik insanlara bildiri atmanıza müsaade veriyor. Böylelikle kullanıcılar, küme görüşmelerinde mikrofonu açık kalmış şahısları uyarabilecek yahut toplantı sırasında özel konuşmalarına devam edebilecekler. Son olarak WhatsApp, küme görüşmelerine yeni biri katıldığında kullanıcıları uyarıyor. Böylelikle toplantı sırasında kimlerin konuşmada olduğunu daha rahat anlayabiliyorsunuz.

GÜNCELLEMEYE EK OLARAK

Yeni sessize alma özelliğine ek olarak, WhatsApp artık bir küme görüşmesi sırasında, tahminen de bir toplantı sırasında birine not almak yahut tüm kümeyle uyumlu olmayabilecek bir latifeyi kırmak istediğinizde muhakkak şahıslara bildiri göndermenize müsaade veriyor. WhatsApp ayrıyeten, bir aramaya başladıktan sonra yeni biri katıldığında sizi uyaracak yeni bir başlık yayınlıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*