Trabzon Limanı 5 yıl ortadan sonra birinci sefer bir Kruvaziyer gemisini ağırladı

Sabah saatlerinde Trabzon Limanına gelen gemi ile ilgili bilgi veren Trabzon Liman İşletmeciliği A.Ş. Genel Müdürü Muzaffer Ermiş, Trabzon Limanı’na 2017 yılından beri birinci kruvaziyer gemisinin geldiğini hatırlattı.

Ermiş “Trabzon kentimiz için değerli bir hadise. Bugünlerde kentte değerli ölçüde bir turist akını var. Rus turizmi de bu mevzuda çeşitlilik olarak başlamış olacak. Birebir gemi yıl sonuna kadar 6 defa daha Trabzon Limanı’na uğrayacak. 2017 yılından sonra birinci gemi olması hasebiyle bir öbür heyecan duyuyoruz.

Kentimiz ismine memnunluk verici bir hadisedir. Gemide 327 Rus turist var 403 tane de mürettebatı var. Soçhi merkezli hareket eden bir gemi. Soçhi’den Sinop’a, Sinop’dan Trabzon’a bazen boğazları geçerek Çeşme’ye kadar uzanan seyri seferleri kelam konusu oluyor.

Bu prestijle da Trabzon’da umut ediyoruz geçmişteki turist hareketlerinde tekrar Rus yolcuları da katmış oluruz. 2014 yılında 39 kruvaziyer gemi ile yalnızca Trabzon Limanı olarak yaklaşık 17 bin 500 turisti Trabzon’da ağırlamıştık. Bu seferlerimizi bu yıl ve gelecek yıllarda da artırarak sürdürmeyi hedefliyoruz” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*