Songül Karlı’nın eski eşine dolandırıcılık suçundan beraat

Şarkıcı ve sunucu Songül Karlı, beş yıl evli kaldığı ve 2017’de boşandığı Metin Yüncü tarafından yaklaşık 100 milyon TL dolandırıldığı iddiasıyla şikayetçi olmuş ve Yüncü’nün de aralarında bulunduğu üç kişi hakkında “nitelikli dolandırıcılık” suçundan 3’er yıldan 10’ar yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı.

İstanbul 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya Songül Karlı ve Metin Yüncü katılmadı. Tarafları avukatlarının temsil ettiği duruşmada son savunmalar yapıldı. Sanık avukatları, dosyada somut hiçbir delil olmadığını belirterek müvekkillerinin beraatlerini talep etti.

DELİL YETERSİZLİĞİNDEN BERAAT

Alınan son savunmaların ardından kararını açıklayan mahkeme sanıklar Metin Yüncü, Sezai Temuroğlu ve Ali Barbaros’un üzerlerine atılı suçu işlediklerine dair Songül Karlı’nın beyanları dışında kesin bir delil bulunmadığından sanıkların beraatına karar verdi.

SAVCI 10 YIL HAPİS CEZASI İSTEMİŞTİ

Duruşmanın önceki celsesinde esasa ilişkin mütalaa açıklanmıştı. Açıklanan mütalaada, sanıklar Metin Yüncü ve Sezai Temuroğlu’nun fikir ve eylem birliği içerisinde üzerlerine atılı “nitelikli dolandırıcılık” suçunu işledikleri belirtilerek, Yüncü ve Temuroğlu’nun “nitelikli dolandırıcılık” suçundan 3 yıldan 10 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi. Sanık Ali Barbaros Ataç hakkında ise kesin ve inandırıcı delil elde edilemediğinden beraat kararı verilmesi talep edilmişti.

YÜZÜNÜ GERDİRDİ

Son dönemde eski eşi Metin Yüncü tarafından dolandırıldığına ilişkin haberlerle gündemde olan Songül Karlı, geçtiğimiz yıl Seda Sayan’ın izinden giderek yüzüne ‘Fransız Askısı’ yaptırmıştı. 48 yaşındaki şarkıcı, o anları sosyal medya hesabından yayınlamıştı. Son halini de takipçileriyle paylaşmayı ihmal etmeyen Songül Karlı’nın değişimi dikkat çekmişti.

FİLTRELİ POZUNU PAYLAŞTI

440 bin takipçisinin bulunduğu Instagram hesabını aktif olarak kullanan Songül Karlı, sık sık filtre uyguladığı fotoğraflarını yayınlıyor. Şarkıcı, son olarak ayna karşısında kırmızı bornozluyla çektiği filtreli fotoğrafını takipçilerinin beğenisine sundu.

PAYLAŞIMI TAKİPÇİLERİNİ İKİYE BÖLDÜ

Şarkıcının paylaşımı sosyal medya kullanıcılarını ikiye böldü. Bir kısım Karlı’nın filtreli halini çok beğenirken, bir kısım da “Filtre çok olmuş”, “Filtresiz daha güzelsin” ve “Eski haline dön” şeklinde yorumlar yaptı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*