Son Dakika… Kemal Kılıçdaroğlu: Az kaldı, tekrar yapılandıracağız!

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 2022-2023 eğitim ve öğretim yılının başlamasına ait Twitter hesabından paylaşımda bulundu.

“Her alanda olduğu üzere eğitim alanında da uygulanan yanlış politakalar, öğrenci ve ailelerini daha âlâ bir gelecek hayalini yok etmiş; öğretmenlerimizi üzmüş durumda” diyen Kılıçdaroğlu, “Az kaldı; eğitim siyasetlerini bilimsel ve eşitlik prensibine dayalı bir anlayışla tekrar yapılandıracağız!” sözlerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’nun paylaşımı şöyle:

“Her alanda olduğu üzere eğitim alanında da uygulanan yanlış siyasetler, öğrenci ve ailelerin daha güzel bir gelecek hayalini yok etmiş; öğretmenlerimizi üzmüş durumda… Az kaldı; eğitim siyasetlerini bilimsel ve eşitlik unsuruna dayalı bir anlayışla tekrar yapılandıracağız!

Öğretmenlerimizi ayrıştıran, öğrencilerin gözünde statüsünü farklılaştıran uygulama ve maruz kaldığı haksızlıklara karşın onurla mesleğini icra eden öğretmenlerimize şükran borçlu olduğumuzu tabir ediyor; tüm öğrencilere 2022-2023 Eğitim ve Öğretim devrinde muvaffakiyetler diliyorum”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*