Samsung’un amacı Apple’ın yaptığını yapmak mı?

Apple cephesinden geçtiğimiz günlerde gelen yeni bir haber, bu markanın hayranlarını hem sevindirmiş hem de gururlandırmıştı. Buna göre Amerikalı teknoloji devinin, “karantina modu” ismini verdiği yeni bir özellik üzerinde çalıştığı ortaya çıkmıştı. Gelen ilk bilgilere göre karantina modu çok ileri seviyedeki siber saldırılar karşısında cihazı %100 güvenli tutabilmek için geliştirilen yeni bir güvenlik önlemi olacak.

Şu an akıllı cihazlarda ve bilgisayarlarda bulunan dahili güvenlik sistemleri, standart seviyedeki siber saldırılar karşısında son derece başarılı. Ancak daha ileri seviyedeki siber saldırıları şu an ki koruma sistemleri ile bertaraf etmek pek mümkün değil. İşte bu durumun farkında olan Apple, kullanıcılarını karantina moduyla her türlü saldırıdan korumak istiyor.

Samsung’un amacı Apple’ın yaptığını yapmak mı?

Bu hamle, telefon ve tabletlerinde çok önemli bilgileri barındıran kullanıcıların tercihlerini Apple’dan yana yapmalarını sağlayabilir. İşte mevcut kullanıcılarını en büyük rakibine kaptırmak istemeyen Güney Koreli teknoloji devi Samsung’da benzer bir çalışmaya başladı. Üstelik şirket bu yolda yalnız da değil.

Gelen ilk bilgilere göre Apple’ın karantina moduna benzer bir güvenlik sistemi üzerinde çalışmaya başlayan Samsung, bu teknoloji için yanına Microsoft ve Google’ı aldı. Yani teknoloji dünyasının en büyük isimlerinden üçü bir araya gelerek siber güvenlik konusunda ileri seviye bir önleme sistemi üzerinde çalışmaya başladı. Bu ortaklığın nasıl bir ürünle sonuçlanacağını ise büyük merakla bekliyor olacağız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*