Metrobüs kullananlar dikkat! İncirli istasyonu 2 gün kapalı olacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin metrobüs çizgisinde yapacağı yenileme kapsamındaki “Beyaz Yol” çalışması 27 Haziran tarihinde başlamıştı. Uygulama ile asfalt kaplama yol, özel reçeteli beton ile değiştirilmeye başladı. Yoldaki dezenformasyonun önüne geçilip, 21 yıl boyunca yoldaki bakımın taban orana düşürülmesinin hedeflendiği çalışma birinci olarak Cevizlibağ-Yenibosna sınırında yapıldı.

Eylül ayında bitmesi öngörülen çalışmaya ait İBB’den yapılan açıklamada “Bu süreç içerisinde metrobüs sınırı hiçbir vakit kesintiye uğramayacak. İBB, duyurularla ve tüm üniteleriyle aldığı tedbirlerle İstanbulluların ulaşımda sorun yaşamamasını sağlayacak” tabirlerine yer verildi.

İstanbulkart’tan ise metrobüs yolunu kullanacak olan vatandaşlara SMS’li bir ikaz geldi. Buna nazaran Söğütlüçeşme istikametine gidecek olan yolcular için İncirli’deki durağın iki güne yakın bir vakit kapalı kalacağı açıklandı, alternatif gösterildi.

İstanbulkart’tan yapılan duyuruda şöyle denildi:

“Değerli İstanbulkartlı, daha inançlı ve tasarruflu Metrobüs çizgisi için Metrobüs yoluna ‘Beyaz Yol Beton Kaplama’ yapıyoruz. Bu çalışma kapsamında İncirli istasyonu Söğütlüçeşme tarafı, 17 Temmuz 18:00 ile 19 Temmuz saat 06:00 tarihleri ortasında kapalı olacaktır. Söğütlüçeşme istikametine gitmek için evvel Bahçelievler durağına gidebilir, oradan Söğütlüçeşme istikametine giden metrobüslere binebilirsiniz.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*