Meral Akşener görünce şaşırdı: Vay be

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul’da esnafın sorunlarını dinledi. Akşener’in Şişli’de ziyaret ettiği bir eczacı, “Çok zor bir süreçten geçiyoruz. İlaç bulmakta zorlanıyoruz” diye dert yandı. Vatandaşın alım gücünün çok düştüğünü, SGK reçetelerinde çıkan farkı bile ödeyemediğini anlatan eczacı, veresiye defterini gösterdi. Akşener de “250 bin TL yazdırılmış defterler gördüm Anadolu’da. Ama burası Şişli. Burada bile veresiye defteri var. Vay be” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul’daki esnaf ziyaretlerine bugün Şişli ilçesinden başladı.

Akşener, Şişli Mecidiyeköy’de ziyaret ettiği bir eczacıya işlerinin nasıl olduğunu sordu. Eczacı, “Çok zor bir süreçten geçiyoruz, ilaç bulmakta zorlanıyoruz. Umarım daha iyi olacak” diye konuştu. Akşener’in “Anadolu’da veresiye defteri görmüştüm, burada da var mı?” sorusuna eczacı, veresiye defterini göstererek, “Var tabii, çok uzun zamandır var. Müşterilerimiz sonuçta yüz yüze baktığımız insanlar, onlardan desteğimizi esirgemiyoruz” diye yanıt verdi.

“ŞİŞLİ’DE BİLE VERESİYE DEFTERİ VAR. VAY BE”

Şişli’deki bir eczanede veresiye defteri olmasına şaşırdığını belirten Akşener, “250 bin TL yazdırılmış defterler gördüm Anadolu’da. Ama burası Şişli. Burada bile veresiye defteri var. Vay be” dedi.

Eczacı, Akşener’in “Alım gücü nasıl” sorusunu ise “Alım gücü düşük. SGK’dan çıkan farklar, ilaç ücretleri, bunları defalarca anlatmak zorunda kalıyoruz… İnsanlar SGK’dan aldıkları zaman para ödemek istemiyorlar ama haliyle her seferinde bir ücret çıkıyor. Bu, işimizi daha da zorlaştırıyor” diye yanıtladı.

Meral Akşener, daha sonra girdiği bir erkek kuaförüne “İşler nasıl” diye sordu. Kuaför, “Durgun, her şeye zam geldi. Saç-sakal 90 TL. Vatandaşa çok geliyor ama bizi kurtarmıyor. Ne yapacağımızı şaşırdık, çok zor geçiniyoruz” dedi.

İşte o anlar:

AKŞENER’İN DİNLEDİĞİ 18 YAŞINDAKİ ESNAF KIZ DERT YANDI

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde ziyaret ettiği bir giyim mağazasında çalışan 18 yaşındaki genç, okulu bırakmak zorunda kaldığını söyledi. Genç kadın, “Asgari ücretle çalışıyorum. Ailemi geçindiriyorum. Ama para yetmiyor” diye dert yandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bugün Şişli’deki ziyaretinin ardından Beyoğlu’nda da esnafı ziyaret ederek dertlerini dinledi. Bir giyim mağazasına giren Akşener, 18 yaşında ve isminin Sevda olduğunu söyleyen esnafla konuştu.

İşlerin nasıl olduğunu soran Akşener’e esnaf, “İşlerimiz çok durgun. İçeriye giren doğru düzgün müşteri yok fiyatlardan dolayı. Şu an asgari ücretle çalışıyorum. Aynı zamanda ailemi geçindiriyorum. Para yetmiyor. Okulu da bırakmak zorunda kaldım” dedi. Esnaf, iki erkek kardeşinin de uyuşturucu yüzünden cezaevinde olduğunu söyledi.

İşte o anlar:

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*