Kocaeli’de evine giren hırsızı öldüren sanığın yargılanmasına devam edildi

Kocaeli’nin Gölcük ilçesine bağlı Yeni Mahalle’de Osman K., evde kahvaltı yaptığı sırada yatak odasından sesler duyup, seslerin geldiği tarafa yöneldiğinde Murat Yarar isimli şahısla karşılaştı.

İkili arasında çıkan arbede sırasında Osman K., elinde bulunan bıçakla evine giren Yarar’ı bıçakladı.

Evden Kaçan Murat Yarar fenalaşarak hastaneye kaldırılıp, kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Tutuklandı

Gözaltına alınan Osman K. ise tutuklandı..

Sanığın tahliyesi talep edildi

Tutuklu sanık Osman K.’nın, Kocaeli 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına devam edildi.

Duruşmaya taraf avukatları, öldürülen Murat Yarar’ın ailesi ve tutuklu sanık Osman K. katıldı. Sanık tahliye ve beraatini istedi.

Tahliyesi istendi

Cumhuriyet savcısının mahkemeye sunduğu mütalaasında, Murat Yarar’ın birden fazla suç kaydı bulunduğu ve hırsızlık suçundan da hükümlü olduğu belirtildi.

Mütalaada, Yarar’ın sanığın ikametine yüzünde maskeyle girdiği ve yanında bir çift eldiven bulunduğu ifade edilerek, sanığın ikametinin kapı kilidini kırdığı ve konut dokunulmazlığını ihlal ettiği kaydedildi.

Mütalaada, Murat Yarar’ın evin içine idrarını yaptığı, daha sonra karşılaştığı Osman K. ile aralarında arbede yaşandığı ve Osman K.’nın Yarar’a bıçak sallayıp, tava ile vurduğu belirtildi.

Meşru savunma ifadesi kullanıldı

Murat Yarar’ın maskeli vaziyette kapı kilidini kırarak eve girdiğinin vurgulandığı mütalaada, Osman K.’nın ses duyması üzerine kendini savunmak amacıyla eline tava ile bıçak aldığı ifade edilerek, “Korkup telaşa kapılması sebebiyle meşru savunma sınırını aşmasının mazur görülmesi gerektiği kanaatine varılmıştır.” denildi.

Mütalaada, sanığın tahliyesi talip edildi.

Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir