Kırşehir’de birebir meskende yaşadığı eski eşini öldüren sanığa, müebbet

Kırşehir’de kereste işiyle uğraşan 47 yaşındaki Nihat Çakır ile 45 yaşındaki eşi Alev Ergin, yaklaşık 1 yıl evvel mutabakatlı olarak boşandı fakat çift, aynı meskende yaşamaya devam etti.

Öte yandan 21 Ocak 2020 günü Nihat Çakır, tartıştığı 4 çocuğunun annesi Alev Ergin’i, pompalı tüfekle çocuklarının gözü önünde ateş ederek öldürdü.

Olayın akabinde kaçan Nihat Çakır, polisin çalışması sonucu saklandığı konutta yakalanarak gözaltına alındı.

Şüpheli hakkında dava açıldı

Nihat Çakır, polisteki sorgusunda cinayeti itiraf etti. Çakır, emniyetteki süreçlerinin akabinde çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Nihat Çakır hakkında, “kasten öldürme” cürmünden müebbet mahpus istemiyle dava açıldı.

Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada, sanık Çakır ile hayatını kaybeden Alev Ergin’in yakınları hazır bulundu.

“Tüfeğin namlusunu Alev’in omzuna yaslayarak, uzaklaştırmak istedim”

Çakır, mahkemede Ergin’in diğerleri ile mesajlaştığını öne sürerek, “Olay günü çocuklarımız dışarıda oyun oynuyordu. Biz de Alev ile sohbet ediyorduk. Alev daima telefonla uğraşıyordu.

Sosyal medyada birileriyle mesajlaştığını gördüm. ‘Sen kiminle konuşuyorsun’ dediğimde ‘Varacağım herifle yazışıyordum. Onu buraya getireceğim’ dedi.

Ben de ‘Allah seni bildiği üzere yapsın’ diyerek odadan uzaklaşmak istedim. Bir baktım Alev elinde bıçakla bana saldırmaya başladı. ‘Beni mi öldüreceksin?’ dedim.

Alev beni itekleyince kanepenin altında bulunan tüfeğin yanına düştüm. Tüfeğin namlusunu Alev’in omzuna yaslayarak, uzaklaştırmak istedim.

Tüfek bir anda ateş aldı. Kaç el ateş aldı bilmiyorum. Keşke bu türlü bir şey olmasaydı. Pişmanım.” dedi.

Müebbet hapis cezası aldı

DHA’nın haberine nazaran; mahkeme heyeti, sanık Çakır’a ‘kasten öldürme’ cürmünden müebbet mahpus cezası verdi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*