İmamoğlu: Ekonomiyi güzel yönetmek, bina yapmakla, saray yapmakla olmaz

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki Ağaç ve Peyzaj A.Ş., kentteki 11’nci Bahçe Market’i, Ataşehir’de açtı. Tesisi, Ataşehir Belediye Lideri Battal İlgezdi’nin talebi üzerine açtıklarını belirten İBB Lideri Ekrem İmamoğlu “Bu biçim yerlerimiz, yalnızca bir market değil, tıpkı vakitte bir yeşil alan üzere tanzim ediliyor ve hoşluğuyla, etrafa verdiği moralle de tesirli olması değerli” dedi.

‘ÖNEMLİ OLAN BİNALARI DİKMEK DEĞİL, İÇİNE LİYAKATLİ İNSANLARI KOYMAK’

Konuşma yaptığı platformdan gördüğü görüntüyü iştirakçilerle paylaşan İmamoğlu, şu tenkitte bulundu: “Bütün bu hoş cümleleri kurarken, karşımda kocaman bir bina yumağı var. Milyonlarca metrekarelik bina yumağı. Binaları yaparak, Ankara’da merkezi olan Merkez Bankası’nı, işte Ziraat Bankası’nı, şunu, bunu taşıyarak, ‘Dünyanın finans merkezi İstanbul’ diyeceksiniz. Tamam; olacak, olsun. Ticaret merkezi olsun. Burası, kültür başşehri olsun dünyanın. Burası, sanatın başşehri olsun dünyada. Her hususta üstün olsun. Ancak finans merkezi binayla olmaz. Uygun iktisat yönetmek, bina yapmakla, saray yapmakla olmaz. Oralara liyakatli yöneticileri koymakla mümkün. Akşam sabah artırım almanın sebebi, her gün hayatın pahalılaşmasının sebebi; elbette dünyanın zorlukları var. Elbette dünyada maliyetlerin artışı, engellenemeyen bir kadro zorluklar var. Lakin o değil tek başına. Siz, oradan en az hasarla nasıl sıyrılmalısınız? Ekonomiyi nasıl düzgün hale getirebilirsiniz? İşte bu binalarla değil. İçine aklı başında, o işin uzmanı insanları koyarak mümkün kılabilirsiniz. O bakımdan ülkemizin hoş coğrafyalara, yeşil alanlara, parklara muhtaçlığı olduğu kadar, liyakatli insanların baht bulduğu hoş bir sisteme, hoş bir sürece de gereksinimi var.”

YENİKAPI DAVETİ: GELİN, KENDİNİZİ TANIYIN

İstanbul’un 39 ilçesine eşit hizmet anlayışıyla hareket ettiklerini belirten İmamoğlu, önümüzdeki 23 Haziran’da misyon müddetlerinin 3’ncü yılını tamamlayacaklarını hatırlattı. “İsterdik ki misyon yıldönümümüzü 31 Mart’ta anlatalım” diyen İmamoğlu, şunları söyledi:

“Ama ısrarla dediler ki, ‘Siz, bizi iki defa yenin.’ Biz de iki defa yendik. Daima bir arada bu bir avuç beşere karşı, pahalı halk uğraşıyla bir arada, oy veren, vermeyen herkesle bir arada o bir avuç beşere karşı büyük bir çabayla kazanım elde ettik. 23 Haziran da onun yıl dönümü. 23 Haziran’da Yenikapı’ya sizleri bekliyoruz. Niçin biliyor musunuz? Bütün halkımızı bekliyoruz. Orada, İBB’nin size daha evvel servis edilmemiş, tahminen sunmadığı, bilmediğiniz şirketlerini tanıyın. Hangi hizmetleri yapıyorlar, hangi zorluklara karşın neleri başarıyorlar? İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kendi çatısını tanıyın. Bağlı kuruluşlarını tanıyın. Yani İSKİ’yi, İETT’yi tanıyın. Aslında ne kadar büyük bir hacme sahibiz? Ne kadar güçlüsünüz? Beraberce bunu ayağa kaldırdığımızda, dünyanın en değerli kentlerinin önünde bir kuruluşa sahip, bir güce sahip o tertip olduğunuzu fark edin. Eğlencemizi de yapalım orada. ‘Gelin 23 Haziran’daki bu yıl dönümümüze bizimle eşlik edin’ diyorum.”

Ataşehir Belediye Lideri İlgezdi de konuşmasında, ilçesinin 17 mahalleden oluştuğunu kaydetti. 13 mahallede şimdiye imar planı olmadığını aktaran İlgezdi, “Bu 13 mahallenin imar planları, Sayın Lider İmamoğlu’nun sayesinde çıktı” dedi.

Bahçeye Dair Her Şey” sloganıyla faaliyete giren Bahçe Market’te 4 bin 500’e yakın eser bulunuyor. (HABER MERKEZİ)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*