Güngören’de İBB’nin rehabilitasyon merkezi kararına reaksiyon

İstanbul Güngören’de bulunan Tozkoparan Tıp Merkezi’nin Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Laboratuvarı’nda yüzlerce vatandaş tedavi görüyor.

Lakin rehabilitasyon merkezinin İstanbul Büyükşehir Belediyesince (İBB) kapatıldığı tezi, vatandaşları harekete geçirdi.

Kreş yapılmak üzere kapatıldığını argüman ettikleri laboratuvarın önünde toplanan bir küme mahalleli, duruma reaksiyon gösterdi.

Kreş duyumu aldılar

Mahalleli ismine basına açıklama yapan Muhammed Haluk Çavuşoğlu, İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’nun seçimi kazandığında mahallelere kreş yapacağı kelamını verdiğini hatırlatarak, buranın da kreşe çevrileceği duyumunu aldıklarını söyledi.

“Çocukları düşünürken yaşlıları unutmuş oluyorsunuz”

Çavuşoğlu, semtte yaşayan çok sayıda yaşlının burada tedavi gördüğünü anlatarak, ”Gelip sorduğumuzda vazifeliler bu türlü bir şey olmadığını söylediler lakin gündüz sedyelerin toplandığını, akşam da tüm eşyaların alındığını gördük. 20 yıldır hizmet veren ve mahalle halkına yarar sağlayan merkezi kreşe çevirmenin hedefi nedir? Kreş hoş bir uygulama ancak ileride İSKİ’ye bağlı merkezde bunu yapabilirlerdi. Çocukları düşünürken buradaki yaşlı kesiti unutmuş oluyorsunuz.” diye konuştu.

“Radyasyonlu yerde çocukların ziyan görmesini nasıl engelleyeceksiniz”

Laboratuvarın çabucak yanında bulaşıcı hastalıkların da tedavi edildiği tıp merkezi bulunurken buraya nasıl kreş yapılacağını anlamadıklarını aktaran Çavuşoğlu, “Ayrıca rehabilitasyon merkezi olduğu için burada radyasyon var. Burada çocukların ziyan görmesini nasıl engelleyeceksiniz?” tabirlerini kullandı

Çavuşoğlu, Ekrem İmamoğlu’na davette bulunduklarını belirterek, karardan geri dönülmesini istediklerini kaydetti.

Tedavi görenler diğer yere yönlendirilecek

Mahalle sakinlerinden emekli memur İbrahim Bozkurt da fizik tedavinin kendileri üzere yaşlılar için kıymetli olduğunu söz ederek, burada tedavi görenlerin diğer yerlere gönderileceğini söyledi.

Bozkurt, “Bir emekli maaşım var, eşim böbrek hastası. Pekala biz ne olacağız? Nereye gideceğiz.” dedi.

“Kreşe değil, fizik tedaviye muhtaçlığımız var”

AA’ya konuşan mahalle sakinlerinden Güncan Özenç ise rehabilitasyon merkezinin yalnızca yaşlılara değil, gençlere de gerektiğini belirterek, diğer ilçelerden tedavi için buraya gelenler bulunduğunu lisana getirdi.

Özenç, “Burada 4 okulumuz, 4 de kreşimiz var. Bizim kreşe değil, fizik tedaviye muhtaçlığımız var.” diye konuştu.

Daha sonra yakınlardaki İSKİ’ye ilişkin kapatılmış binanın önüne yürüyerek burada slogan atan mahalle sakinleri, laboratuvarın yine açılmasını, kreşin de bu binada hizmet vermesini istedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*