Gaziantep’te hastanede bıçaklı akın

Gaziantep’in Şahinbey ilçesindeki özel bir hastanenin Acil Servis Polikliniği’nde, iki gün evvel öğlen saatlerinde, Orhan D. (50) isimli şahıs adeta ortalığı birbirine kattı.

Argümana nazaran; hastaneye getirdiği kızı dönmek istemeyince, Orhan D. güç kullanmaya kalktı.

İHA’nın haberine nazaran; Orhan D., evvel kızına, sonra sıhhat çalışanlarına saldırdı. Kızını Acil Servis önünde kovalayan Orhan D., kendisine mahzur olmak isteyen çalışanlara bıçak çekti.

Beyaz kod verildi Orhan D., elinde bıçakla hastane koridorlarına kaçan kızını aramaya başlayınca, sıhhat çalışanları tarafından beyaz kod verildi.

Durum 112 Acil Davet Merkezi’ne bildirildi.

Ambulans sürücüsünü bıçakladı

Kendisini sakinleştirmeye çalışan ambulans sürücüsü Bülent Arık’ı (45) iki kolundan bıçaklayan Orhan D., olay yerine gelen polis takımları tarafından gözaltına alındı. Arık, yaralı olarak tedavi altına alındı.

Olay anı kamerada

Hastanede yaşanan endişe dolu anlar ile güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi. İmajlarda, öfkeli babanın kendisiyle gelmek istemeyen kızını Acil Servis önünde kovaladığı, sıhhat çalışanlarına bıçak çektiği, elinde bıçakla dolaşması ve bir odaya tekme atarak girmesi yer aldı.

Hastane çalışanının 112’yi aradığını gören babanın telefon kablosunu kesmesi ve çalışanın dehşetten masanın altına saklanması da manzaralara anbean yansıdı.

“Bu olayın bir affı ve özrü olamaz”

Hastane Genel Müdürü ve Doktorlarla Hukukî Dayanışma Derneği Lideri Dr. Cengiz Bayram, yaşananları şu tabirler ile anlattı:

“Bir sağlıkçı arkadaşımızı iki kolundan bıçakla yaralamış. Allah göstermesin arkadaşımız ölebilirdi de. Toplum olarak kaybedecek bir şeyi olmayan beşerler oluşturduğumuz sürece şiddetin sonu gelmeyecek. Bu üzere olayları görmeye devam edeceğiz. Olağan ki bu olayın bir affı ve özrü olamaz. Beşerler hakikaten gün geçtikçe daha sonlu ve saldırgan oluyor. Allah’a çok şükür ki bir hayati tehlike olmadı. Zati çabucak arkadaşımızın tedavisi yapıldı. İnşallah kısa vakitte güzelleşecek. Fakat sıhhatte şiddeti bizi yönetenlerin kökten çözmesi gerekiyor.”

Cezaevine gönderildi

Öte yandan, gözlatına alınan Orhan D., Düztepe Polis Merkezi’nde süreçlerinin tamamlanmasının akabinde adliyeye sevk edildi.

Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine çıkarılan Orhan D., tutuklanarak cezaevine konuldu.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*