Finansal Kurumlar Birliği’nde yeni başkan Ballı oldu

EKONOMİ SERVİSİ – FKB’nin 10. Olağan Genel Kurulu’na Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben’in yanı sıra finans sektörünün temsilcileri, 114 üye şirketin temsilcileri ve FKB yönetimi katıldı. Genel Kurul’da FKB’nin yeni yönetim kurulu, yönetim kurulu başkanı ve sektör temsil kurulları seçildi. Finansal Kurumlar Birliği’nin yeni başkanı Ali Emre Ballı oldu.

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati 2012’den bu yana Finansal Kurumlar Birliği üyelerinin ülke ekonomisine sağladığı katma değeri artırma vizyonuyla hareket ettiğini belirtti.

BDDK Başkanı Akben ise “Banka dışı mali kuruluşlarımız, özellikle, ülkemizin ekonomik büyüme, istihdam ve ihracatında kayda değer bir payı bulunan KOBİ’lerimizin finansman kaynaklarına erişiminde kritik bir önemi haiz” dedi.

KOBİ finansmanı

Finansal Kurumlar Birliği Başkanı olmaktan dolayı gururlu olduğunu ifade eden Ali Emre Ballı ise şunları söyledi:

“FKB’nin Yeni Yönetim Kurulu olarak, temsil ettiğimiz sektörlerin dinamiklerini ve hassasiyetlerini de dikkate alarak birleştirici ve uzlaştırıcı bir yaklaşımla sektörlerimize katkı sunmaya devam edecek, bankacılık dışı finansın Türkiye ekonomisine olan katkısını daha da yukarılara çıkaracağız. Ayrıca, KOBİ’lerin finansmana erişimini kolaylaştıracak ve dijital dönüşümü hızlandıracak çözümler üretmek de ana hedeflerimizden olacak.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*