Eski Samsung kullanıcılarına Android 13 müjdesi!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, uzun süredir Android’in yeni sürümü üzerinde çalışmaya devam ediyor. Google tarafından Mayıs ayında gerçekleştirilen konferans kapsamında tanıtılan ve o günden bu yana akıllı telefon modellerinde Android işletim sistemini kullanan bütün büyük markalar gibi, Samsung’da kullanıcılarına Android 13 güncellemesini bir an önce servis edebilmek için gece gündüz çalışıyor.

Tabi Güney Koreli teknoloji devinin önceliği, her zaman olduğu gibi en yeni amiral gemisi modelleri olacak. Bunun işaretini zaten ilk olarak Samsung Galaxy S22 Android 13 beta sürümünü servis ederek göstermiş, sonrasında ise Galaxy S21 serisi ile devam etmişti. Bununla birlikte eğer Galaxy S7, Galaxy S8 ve Galaxy Note 8 modellerinden birini kullanıyorsanız, Samsung tarafından servis edilecek Android 13 güncellemesi için sırada beklemenize gerek kalmadı.

Eski Samsung kullanıcılarına Android 13 müjdesi!

Samsung tarafından servis edilen yeni ROM sayesinde, bu üç telefon modelinden birini kullanan akıllı telefon sahipleri de Android 13 serüvenine dahil olabilecekler. Ancak bu custom ROM’un henüz erken sürüm versiyonu olduğunu ve bu nedenle içerisinde birtakım eksikliklerin veya hataların bulunabileceğini de hatırlatalım. Bununla birlikte şu ana kadar telefonlarına bu ROM’u kuran yüz binlerce akıllı telefon kullanıcı mevcut ve bunlar tarafından henüz kayda geçmiş önemli bir şikayet bulunmuyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*