Edwin van der Sar: “Ahmetcan genç ve süratli bir oyuncu”

Ajax CEO’su ve Hollanda futbolunun efsane ismi Edwin van der Sar, kura çekiminin akabinde Ahmetcan Kaplan hakkında konuşarak, “Ahmetcan genç ve süratli bir oyuncu” tabirlerini kullandı.

İstanbul’da gerçekleşen UEFA Şampiyonlar Ligi kura çekiminde Ajax’ı temsilen hazır bulunan kulüp CEO’su Edwin van der Sar, kuranın akabinde İhlas Haber Ajansı’na açıklamalarda bulundu. A Kümesi’nde Liverpool, Napoli ve Glasgow Rangers ile gayret edecek olan Ajax’ın kümesini kıymetlendirerek kelamlarına başlayan Edwin van der Sar, “Önemli bir küme ve kıymetli bir kümedeki grupların kıymetli fantastik taraftarları var. Tıpkı Türkiye’deki üzere taraftarları var. Livepool, Napoli ve Rangers’la karşılaşacağız. Her vakit çok âlâ atmosferleri olmuştur. Uzun bir yol olacak. İstanbul çok fantastik bir kent. Buraya mayıs ayında tekrar gelmek istiyoruz” sözlerini kullandı.

“EN DÜZGÜNÜNÜ OLMASINI DİLİYORUM”

Ajax’ın Trabzonspor’dan transfer ettiği Ahmetcan Kaplan hakkında da konuşan Edwin van der Sar, “Ahmetcan Kaplan takibimizde olan bir oyuncuydu. Genç ve süratli bir futbolcu. Savunmanın sağında ve solunda oynayabiliyor. Onun için en uygununun olmasını diliyorum. Kendisine en âlâ dileklerimi sunuyorum, Ajax’ın birinci Türk futbolcusu olmanın da gururunu yaşıyor” dedi. Türk kadroları ve Türkiye’deki genç oyuncular hakkında da konuşan Ajax CEO’su, “Türkiye her vakit bir futbol ulusu olmuştur. Burada Şampiyonlar Ligi’nde oynamak her vakit sıkıntı olmuştur. Genç oyunculara daha çok talih bulmaya başladı ve Türk ekiplerinde ve kadrolar daha güçlü biçimde dönecektir diye düşünüyorum” diyerek kelamlarını tamamladı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*