Diyarbakır merkezli 10 vilayette ‘oltalama’ operasyonu

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü, Siber Cürümlerle Uğraş Şube Müdürlüğü gruplarının aylarca süren titiz çalışmaları sonucunda, oltalama tekniğiyle vatandaşların banka bilgilerini ele geçiren şüphelilere yönelik Diyarbakır merkezli 10 vilayette yapılan operasyonda 13 kuşkulu yakalanırken, hatası işlerken kullanılan çok sayıda malzemeye el konuldu.

Oltalama sistemi ile vatandaşların banka bilgilerini ele geçiren ve bu yolla dolandırıcılık yaparak menfaat temin eden kümeye yönelik, Diyarbakır merkezli 10 vilayette 17 Mayıs tarihinde eş vakitli operasyon gerçekleştirildi.

Emniyet ünitelerince, şüphelilerin ele geçirdikleri bilgileri sattıkları, yakalanmamak için diğerlerine ilişkin banka hesaplarını kullandıkları ve bu banka hesaplarında para transferleri esnasında açıklama kısmına yazdıkları iletilerle haberleştikleri ortaya çıkarıldı.

Operasyonda 13 kuşkulu yakalanarak gözaltına alınırken, 16 adet cep telefonu, 17 adet sim kart, 3 adet laptop, 2 adet bilgisayar kasası, 10 adet harddisk, 4 adet hafıza kartı, 1 adet tablet, 8 adet USB belleği el geçirildi.

Şüphelilerin Diyarbakır Emniyet Müdürlüğündeki süreçlerine devam edildiği belirtildi. (İHA)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*