Denizli-Muğla hududunda orman yangını devam ediyor

Denizli’nin Kale ilçesine bağlı köyler ile Muğla’ya bağlı Menteşe ilçesine bağlı köylerin ortasında kalan bölgede orman yangını çıktı. En az 75 hektarlık alanın kül olduğu yangın devam ediyor.

Denizli’nin Kale İlçesi’ne bağlı Esenkaya, Künar ve Muslugüme köyleri ile Muğla’nın Menteş ilçesine bağlı Esençay köyü ortasında kalan ormanlık yerde bugün saat 14.50 sıralarında başlayan orman yangını denetim altına alınmaya çalışılıyor.

Çıkış nedeni şimdi belirlenemeyen yangına Denizli Orman Bölge Müdürlüğü 9 uçak, 11 helikopter, 42 arazöz ve iki dozer ile müdahale etti. Muğla Orman Bölge Müdürlüğü ise 4 helikopter, 5 uçak, 12 arazöz, 6 su tankeri ve bir dozeri bölgeye sevk etti.

Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na ilişkin çok sayıda yangın söndürme aracı ve tanker de yangına müdahale etti. AFAD Grupları de bölgeye gelerek çalışmalara katıldı.

Yangının çıktığı bölgenin bir dere yatağı içinde kalması ve ulaşımın hudutlu olması nedeniyle takımlar müdahalesini zahmetle yapabiliyor. Yaklaşık 75 hektarlık alanın küle döndüğü yangında söndürme çalışmaları havadan ve karadan sürüyor.

Akşam saatlerinde bölgede havanın rüzgarlı oluşu takımların müdahalesini zorlaştırdı. Alevler Esenkaya Köyü’ne birkaç kilometre aralığa kadar yaklaştı. Yangın söndürme çalışmaları sürüyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*