Cinayetten bir ay evvel para istemiş

Bursa’da hakkında uzaklaştırma kararı olmasına rağmen, eski sevgilisi Asya Pınar Üzümcü’yü (21), arkadaşı Alican Vergül (26) ile birlikte konutuna gidip kapıyı çilingir yardımı ile açtırdıktan sonra bıçaklayarak öldürüp, annesini ise ağır yaraladığı argümanıyla yargılaması süren Oktay Hürmet (23), bu olaydan bir ay evvel genç bayanı tehdit edip para istediği teziyle hakkında açılan davada tehdit cürmünden 6 ay mahpus cezasına çarptırıldı.

Olay, mart ayında Kestel ilçesi Vanimehmet Mahallesi Çeşme Sokak’ta meydana geldi. Oktay Hürmet, arkadaşı Alican Vergül ile birlikte, kendisinden ayrılmak isteyen Asya Pınar Üzümcü’nün konutuna gitti.

Hürmet, çilingir yardımıyla kapısını açtırdığı konuta girip eski sevgilisinin gelmesini bekledi. Oktay Hürmet, akşam saatlerinde meskene gelen Asya’yı bıçaklayarak öldürürken, kendisine mani olmak isteyen annesi İfakat Evci’yi de ağır yaraladı. Olay sonrası arabaya binip kaçan Oktay Hürmet ile arkadaşı Alican Vergül, Sakarya’nın Pamukova ilçesinde yakalanarak gözaltına alındı. 4 hata kaydı olan Oktay Hürmet ile 1 cürüm kaydı bulunan Alican Vergül, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Oktay Hürmet ile Alican Vergül hakkında Bursa 6ncı Ağır Ceza Mahkemesinde Taammüden adam öldürmek kabahatinden ağırlaştırılmış müebbet, Adam öldürmeye teşebbüs cürmünden ise 20’şer yıl mahpus cezası istemiyle açılan davanın yargılanması devam ederken, Oktay Hürmet birinci duruşmada cinayeti kıskançlık yüzünden işlediğini söyledi. Alican Vergül ise yöneltilen suçlamaları kabul etmedi.

CİNAYET ÖNCESİ PARA İSTEYİP TEHDİT ETMİŞ

Öte yandan Asya Pınar Üzümcü’nün, cinayetten 1 ay evvel şubat ayında annesi İfakat Konutçu ile birlikte, borcu olduğu gerekçesiyle kendisinden para isteyip tehdit ettiğini öne sürdüğü Oktay Hürmet’ten şikayetçi olduğu öğrenildi.

Soruşturma sonrası Oktay Hürmet hakkında Bursa 5inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Bu hatadan tutuksuz yargılanan Oktay Hürmet, duruşmada kendisine yöneltilen suçlamayı kabul etmeyip beraatini talep etti. Duruşmada söz veren İfakat Konutçu ise cinayet öncesi kızını tehdit ettiğini söylediği sanığın cezalandırılmasını talep etti. Mevcut kanıtları dikkate alan mahkeme heyeti, Oktay Hürmet’e tehdit cürmünden 6 ay mahpus cezası verdi. (DHA)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*