CHP’den Bakan Kurum’a Ankapark karşılığı: Melih Gökçek bu pisliğin sorumlusudur

CHP Genel Lider Yardımcısı Ali Öztunç; Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un ‘Selçuklu Kenti Bitlis’te Tarihi Miras Tekrar Gün Yüzüne Çıkıyor’ programında, Ankapark’a ait kelamlarına reaksiyon gösterdi.

Bakan Kurum, Ankapark’a ait “Kaderine terk edilen Ankapark’ın bu imajlarını verirken hiç mi içiniz sızlamadı? Sizin bu inatlaşmanızın faturasını Ankara’nın gençleri ödedi, çocukları ödedi, hala da ödüyor. Yazık değil mi? Yapılmış bir hizmeti, beğenirsin ya da beğenmezsin ancak senin vazifenin Belediye Lideri olarak o hizmeti kamunun faydasına, milletin yararına sunmaktır. Sizden beklenen; Ankara’yı toplumsal medyaya mevzu etmeniz, mahkûm etmeniz değildir. Eskilerin çok hoş bir kelamı var: “Kaval çalmak üflemek değildir. Parmaklarınızı hareket ettireceksiniz. Yani insan; lisanıyla değil, üfleyerek değil, yaptığı işle konuşacak. Millet de ona nazaran takdir edecek. Artık soruyorum. Bu iki seçenekten hangisini tercih edeceksiniz? Bu alanı yüz binlerce Ankaralı kardeşimizin hizmetine mi sunacaksınız? Yoksa 3 yıldır olduğu üzere, 3 yıldır yaptığınız üzere burayı çürümeye mi terk edeceksiniz? Burayı, bugüne kadar olduğu üzere bundan sonra da siyasi ikbaliniz için bir gereç olarak kullanmaya devam mı edeceksiniz? Biz bu sorularımızın karşılıklarını milletimiz üzere merak ediyoruz. Bunun sonuna kadar da takipçisi olacağız” demişti

Öztunç, Bakan Kurum’un tabirlerini içeren haberi alıntıladığı toplumsal medya paylaşımında şu değerlendirmeyi yaptı:

  • Yavuz hırsız konut sahibini bastırırmış. Utanmadan, arlanmadan Mansur Yavaş lideri suçlamaya kalkıyor. Senin siyasi anlayışının simgesi olan Melih Gökçek bu pisliğin sorumlusudur. Az biraz utanma duygun olsun.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*