CHP’den 6 Kasım’da erken seçim daveti

CHP Genel Lider Yardımcısı Ali Öztunç, bugün Muğla’da, “ÇED olumlu” raporu ve Menteşe Belediyesi tarafından ruhsatı verilen ve inşaatına başlanıldığı öğrenilen çimento fabrikasına ait düzenlenen toplantıya katıldı.

‘HER ŞEYE ARTIRIM GELİYOR, ‘VATANDAŞ ZENGİNLEŞTİ’ DİYOR’

Öztunç, CHP Muğla Vilayet Başkanlığı binasında, partisinin milletvekilleri, Menteşe Belediyesi avukatları, köylülerin ve çevrecilerin avukatları ile birlikte ruhsat iptalinin nasıl sağlanacağı hakkında görüşecekleri toplantı öncesi açıklamalarda bulundu. Öztunç, şunları söyledi:

Bugün tekrar artırım geliyor. Motorine, akaryakıta yeniden artırım gelecek. Dün geldi. Bugün bir daha geliyor. Sigaraya, zeytinyağına, ayçiçeği yağına, una, şekere, çaya artırım geliyor. Çay olmuş 80-90 lira. Her şeye artırım geliyor. Artırım üstüne artırım. Beyefendinin umurunda değil fakat. Dün AK Parti Antalya Milletvekili Kemal Çelik, çıkmış, ‘Vatandaş zenginleşti’ diyor. Sen zenginleştin beyefendi. Etraftakiler zenginleşti. 5’li çeteniz zenginleşti. AK Parti’nin seçmeni değil, AK Parti’nin kaymak katmanı zenginleşti. Yandaşlarınız zenginleşti.

Millet nerede zenginleşti ya? Göstersinler, biz de görelim bakalım. Her gün artırım. Beyefendiler saraylarda yaşar, keyifleri yerinde. Vatandaş, konutuna ekmek götürmekte ıstırap çekiyor. Halk Ekmek’te kuyruğa girenler var, ‘Bir lira daha az vereyim de ekmek alayım’ diye fakat beyefendilerin keyfi yerinde. Hiç sıkıntıları değil.”

‘SARAYA GİTTİĞİNDEN BERİ ÖBÜR TÜRLÜ BAKIYOR’

“Sayın Cumhurbaşkanı, elektriğe para vermez, suya vermez. Doğal gaza, akaryakıta vermez. Yemeye içmeye para vermez. Her şey devletten. Saray da oturuyor, her şeyi devlet ödüyor. Farkında değil ne olup bittiğinin. Evvelden, birinci başbakan olduğunda, Ankara’ya geldiğinde, olağan vatandaş üzere, bizler üzere bir konutta oturmuştu. Saraya gittiğinden beri öteki türlü bakıyor. Ona bir teklifim var; şu eski meskene bir git, oradan mahalleye bir bak. Husus komşuyu bir dinle bakayım. Çevrendeki 3-5 kişinin sana söylediğine inanma. Senin çevrendekiler esasen 5 maaş 10 maaş alıyorlar.”

‘EKONOMİK KRİZLER OLDUĞU VAKİT SANDIĞA GİDİLİR’

“Bu krizi, bu badireyi bitirecek tek şeyde sandıktır. Dünyanın neresine giderseniz gidin demokrasilerde ekonomik krizler olduğu vakit sandığa gidilir. Bizde de o denli oldu geçmişte. Sandığa gidilir. Hakem millettir. Buyurun gelin kardeşim. Millete gidelim, vatandaşa bir soralım bakalım; zenginleşmiş mi, yoksullaşmış mi? Zenginleşmişse seni tekrar seçer herhalde, neden korkuyorsunuz? Erken seçim kararını gelin alın. Kasım ayında seçim yapalım, ne var güya? Haydi buyurun, 6 Kasım’da seçim yapalım. CHP hazır. Millet İttifakı da hazır.”

(HABER MERKEZİ)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*