Aydın’da 15 Temmuz şehidi mezarı başında anıldı

15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü çerçevesinde Aydın’da şehitlik ziyaretleri gerçekleştirildi.

Tellidede Mezarlığı’nda başlayan programın akabinde Kemer Mezarlığı’ndaki şehitlik ziyaret edildi.

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy ve beraberindeki protokol üyeleri, 15 Temmuz hain darbe teşebbüsü sırasında Marmaris’te bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı korumak için yola çıkan ve teröristlerin açtığı ateş sonucu şehit düşen polis memuru Nedip Cengiz Eker’in de kabrini ziyaret etti.

Duaların okunup, şehidin kabrine çiçek bırakılırken, şehidin annesi Hoş Eker’in oğlunun mezarına sarılarak yaktığı ağıtlar ise yürekleri dağladı.

İHA’nın haberine nazaran 15 Temmuz şehidi Eker’in babası Nihat Eker, FETÖ elebaşı Fettullah Gülen’in beyin vefatının gerçekleştiği argümanlarına “İnşallah” diyerek karşılık verdi.

“Hem bu dünyada hem de öbür dünyada da yatacak yerleri yok”

15 Temmuz gecesinin Türk milletinin birlik ve beraberliğinin tüm dünyaya gösterildiği manalı gecelerden biri olduğunu söz eden baba Nihat Eker, “Allah onları kahretsin. Hala daha içimizde varlar ve bitmediler. Devletimiz hainleri yakalamaya devam ediyor. Onların hem bu dünyada hem de öbür dünyada da yatacak yerleri yok.

Allah bu türlü bir darbe teşebbüsünü de nasip etmesin. Çok şükür ki milletimiz o gece dışarı çıktı, birlik ve beraberlik içerisinde bağımsızlığımıza atak eden insanları bertaraf ettik. Onlara aman vermedik. Ulusal birlik ve beraberliğimizin daim olmasını diliyorum.

Halkımız darbe teşebbüsü ile neyin ne olduğunu anladı. Bu olay tamamı ile global güçlerin bize olan bir baskısıdır. Ülke olarak, devlet olarak daima birlikte onların üstesinden geldik çok şükür. O kara günün üzerinden 6 sene geçmesine karşın oğlumuzun acısı hala daha birinci günkü üzere içimizi yakıyor” dedi.

“Allah onu kahreylesin”

FETÖ elebaşı Fettullah Gülen’in beyin vefatının gerçekleştiği tezlerine ait Eker, “İnşallah, onun yatacak yeri olmasın. Yazık bu ülkeye. Bu ülkenin vatandaşı olduğuna çok yazık etti. Allah onu kahreylesin. Global güçlerin ekmeğine nasıl yağ sürüyor hiç aklım almıyor, anlamış değiliz. Hiçbirimiz uyanamadık, içimizde olduklarının kimse farkında değildi. Ancak artık çok şükür Allah onların cezalarını verdi. İstediği kadar onu Amerika bize vermesin” diye konuştu.


“Oğlumu vuranlar 4 sefer müebbet mahpusa mahkum edildi”

Baba Eker, oğlunun kanının yerde kalmaması için çok efor gösterdiğini belirterek, “Oğlumu şehit edenler kanunlar önünde hesap vererek gerekli cezayı aldılar. Cengiz’imi vuranlara 4 defa müebbet verebildik. Mahkemede tüm oyunlarını ve kanıtları ortaya çıkartan ben oldum. Onlar her vakit inkar ettiler lakin kamera imgeleri ortaya çıkınca kaçacak yerleri kalmadı. O gece oğlumla olan konuşmalarına varıncaya kadar hepsini mahkemeye kanıt olarak sunduk ve sonunda kabullendiler.


“Mahkeme heyeti de onlara gerekli cezayı verdi”

15 Temmuz’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a suikast teşebbüsünü planlayan ve yöneten eski Tuğgeneral Gökhan Şahin Sönmezateş denilen hain bir de bana ‘Nihat amca sen bunları nereden aldın?’ diye soruyor. Bu işleri yapan onlar, önlerine ispat konulunca artık yapacak bir şeyleri kalmadı. Sağ olsun mahkeme heyeti de onlara gerekli cezayı verdi” sözlerini kullandı.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*