AKP’li vekil ile muhtarlar birbirine girdi:  LAN KİMSİNİZ SİZ

AKP Ceylanpınar İlçe Başkanlığı, mahalle muhtarlarına Şanlıurfa Milletvekili Halil Özşavlı ile saat 16.00’da ilçe binasında toplantı yapmak üzere davetiyede bulundu. Sözcü Gazetesi yazarı Ahmet Kaya’nın haberine göre, dün gerçekleşen toplantıda, AKP milletvekili ve muhtarlar arasında kavga çıktı.

GEÇ KALDI

Mahalle muhtarları, saat 15.30 itibariyle toplantı salonuna geldi.

Ancak saat 17.30 olduğu halde, AKP milletvekili Halil Özşavlı, toplantı salonuna gelmedi.

Bunun üzerine Mevlana Mahallesi Muhtarı Ahmet Akkurt, Özşavlı’yı cep telefonundan arayarak toplantıya ne zaman geleceğini sordu.

“LAN” DEDİ, TARTIŞMA ÇIKTI

AKP milletvekili Halil Özşavlı, “Lan kimsiniz lan siz?” dedi. Muhtar kendisini tanıtınca, Halil Özşavlı “Bekleyin kardeşim geliyorum” cevabını verdi.

Muhtarlar, Halil Özşavlı’nın “lan” kelimesini kullanmasına tepki gösterdi. Telefon görüşmesi, telefonun sesi hoparlördeyken gerçekleştiği için bütün muhtarlar olaya tanıklık etmiş oldu.

Bir süre sonra AKP Milletvekili Halil Özşavlı AKP Ceylanpınar İlçe Başkanlığı’na geldi ve toplantıya başlattı. Söz alan Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Mehmet Koyuncu, “Partinin attığı mesajda toplantının saat 4’de. Saat 3.30’dan beridir bu sıcakta merkez mahalle muhtarları sizi bekliyoruz. Bir tane muhtar arkadaşımız sizi cepten aradı. Sizin konuşma üslubunuzu bir vekil olarak size, bin hoca olarak kendimi rahatsız etti” dedi.

Bunun üzerine Özşavlı, “Ne dedim ben kendisine?” diye sorunca muhtar, “Lan kelimesi kullandınız” yanıtı verdi. Bunun üzerine Milletvekili Özşavlı, “Asla, hayır” dedi. Milletvekilinin ‘Lan’ kelimesini kullanmadığını söylemesi üzerine konuşmaya tanık olan diğer muhtarlar da devreye girerek toplu olarak, “Biz yanındaydık” diye bağırdı. Tartışmanın büyümesi üzerine çok sayıda muhtarın Milletvekili Özşavlı’yı protesto ederek toplantıyı terk etti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*